Guess Easter International Swim Meet 5th to 7th April 2018 (Apr 05 to 07, 2018) - Gzira

You are here: Meets > Guess Easter International Swim Meet 5th to 7th April 2018 > Club
Club - Details
ASA NATIONAL TEAM
IOC MLT (Malta)
ID
Starts
7 - 4x100m Freestyle Women TIMED, 1. Session - Warm-up 16:00, Start 17:00
3:59.86
26 - 4x100m Medley Women TIMED, 3. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30
4:26.92
41 - 4x200m Freestyle Women TIMED, 5. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30
8:58.15
 
Results
7 - 4x100m Freestyle Women TIMED, 1. Session - Warm-up 16:00, Start 17:00 Open (Age class 1987-2010)
1.
Azzopardi Mya (2002), RT +0.68 50m: 00:28,50, 100m: 01:00,63 (00:32,13)
Tanti Leah (2003), RT +0.29 150m: 01:29,70 (00:29,07), 200m: 02:02,20 (00:32,50)
Valletta Martina (2003), RT +0.35 250m: 02:30,98 (00:28,78), 300m: 03:02,77 (00:31,79)
Falzon Young Francesca (2001), RT +0.16 350m: 03:30,58 (00:27,81), 400m: 04:01,56 (00:30,98)
26 - 4x100m Medley Women TIMED, 3. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30 Open (Age class 1988-2010)
1.
Azzopardi Mya (2002), RT +0.62 50m: 00:33,09, 100m: 01:07,72 (00:34,63)
McGonigle Alexandra (2001), RT +0.40 150m: 01:42,08 (00:34,36), 200m: 02:23,56 (00:41,48)
Micallef Amy (1998), RT +0.28 250m: 02:54,91 (00:31,35), 300m: 03:32,11 (00:37,20)
Falzon Young Francesca (2001), RT -0.01 350m: 04:00,15 (00:28,04), 400m: 04:30,77 (00:30,62)
41 - 4x200m Freestyle Women TIMED, 5. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30 Open (Age class 1987-2010)
1.
Tanti Leah (2003), RT +0.70 50m: 00:30,41, 100m: 01:04,31 (00:33,90), 150m: 01:40,80 (00:36,49), 200m: 02:15,75 (00:34,95)
Ceccarelli Charis (1998), RT +0.57 250m: 02:47,00 (00:31,25), 300m: 03:21,88 (00:34,88), 350m: 03:58,23 (00:36,35), 400m: 04:32,73 (00:34,50)
Falzon Young Francesca (2001), RT +0.19 450m: 05:02,15 (00:29,42), 500m: 05:36,52 (00:34,37), 550m: 06:11,88 (00:35,36), 600m: 06:46,44 (00:34,56)
Azzopardi Mya (2002), RT +0.45 650m: 07:17,09 (00:30,65), 700m: 07:52,04 (00:34,95), 750m: 08:27,65 (00:35,61), 800m: 09:00,50 (00:32,85)
Starts
8 - 4x100m Medley Men TIMED, 1. Session - Warm-up 16:00, Start 17:00
3:52.58
27 - 4x100m Freestyle Men TIMED, 3. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30
3:28.88
42 - 4x200m Freestyle Men TIMED, 5. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30
7:48.02
 
Results
8 - 4x100m Medley Men TIMED, 1. Session - Warm-up 16:00, Start 17:00 Open (Age class 1987-2010)
1.
Wareing Thomas (1999), RT +0.61 50m: 00:29,84, 100m: 01:00,89 (00:31,05)
Stafrace Michael (1998), RT +0.21 150m: 01:30,78 (00:29,89), 200m: 02:08,89 (00:38,11)
Umnov Michael (1997), RT +0.21 250m: 02:34,40 (00:25,51), 300m: 03:04,88 (00:30,48)
Zammit Matthew (1995), RT +0.24 350m: 03:30,13 (00:25,25), 400m: 03:59,00 (00:28,87)
27 - 4x100m Freestyle Men TIMED, 3. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30 Open (Age class 1987-2009)
1.
Galea Matthew (1996), RT +0.68 50m: 00:25,41, 100m: 00:53,85 (00:28,44)
Wareing Thomas (1999), RT +0.33 150m: 01:19,88 (00:26,03), 200m: 01:47,56 (00:27,68)
Buhagiar Kyle (2001), RT +0.46 250m: 02:13,76 (00:26,20), 300m: 02:42,34 (00:28,58)
Zammit Matthew (1995), RT +0.19 350m: 03:07,10 (00:24,76), 400m: 03:35,21 (00:28,11)
42 - 4x200m Freestyle Men TIMED, 5. Session - Warm-up 15:30, Start 16:30 Open (Age class 1987-2009)
1.
Galea Matthew (1996), RT +0.66 50m: 00:26,39, 100m: 00:55,82 (00:29,43), 150m: 01:26,68 (00:30,86), 200m: 01:58,54 (00:31,86)
Wareing Thomas (1999), RT +0.28 250m: 02:27,30 (00:28,76), 300m: 02:59,11 (00:31,81), 350m: 03:32,12 (00:33,01), 400m: 04:02,56 (00:30,44)
Boffa Jacques (1999), RT +0.37 450m: 04:29,71 (00:27,15), 500m: 05:00,02 (00:30,31), 550m: 05:31,35 (00:31,33), 600m: 06:02,01 (00:30,66)
Umnov Michael (1997), RT +0.44 650m: 06:28,61 (00:26,60), 700m: 06:58,69 (00:30,08), 750m: 07:31,03 (00:32,34), 800m: 08:02,99 (00:31,96)