Guess Easter International Swim Meet 5th to 7th April 2018 (Apr 05 to 07, 2018) - Gzira

You are here: Meets > Guess Easter International Swim Meet 5th to 7th April 2018 > Results
Results - Select Event
Event 37 - 100m Breaststroke Women (Timed)
Group A (Age class 2006-2010)
1.
RT +0.71 50m: 00:41,21, 100m: 01:27,35 (00:46,14)
2.
RT +0.66 50m: 00:45,24, 100m: 01:32,09 (00:46,85)
3.
RT +0.56 50m: 00:44,78, 100m: 01:34,35 (00:49,57)
4.
RT +0.62 50m: 00:47,37, 100m: 01:38,09 (00:50,72)
5.
ERON Marta2006 W
RT +0.81 50m: 00:50,71, 100m: 01:45,25 (00:54,54)
6.
50m: 00:49,93, 100m: 01:47,31 (00:57,38)
7.
CURMI Milly2006 W
50m: 00:49,81, 100m: 01:47,45 (00:57,64)
8.
DELIN Maia2008 W
50m: 00:52,58, 100m: 01:48,54 (00:55,96)
9.
SAIA Giulia2006 W
50m: 00:51,93, 100m: 01:48,69 (00:56,76)
10.
RT +0.87 50m: 00:51,25, 100m: 01:48,77 (00:57,52)
11.
RT +0.59 50m: 00:51,05, 100m: 01:50,79 (00:59,74)
12.
RT +0.81 50m: 00:53,37, 100m: 01:52,73 (00:59,36)
13.
ALLEN Sophia2009 W
50m: 00:55,27, 100m: 01:56,22 (01:00,95)
14.
50m: 00:55,34, 100m: 01:56,63 (01:01,29)
15.
SPITERI Thea2006 W
50m: 00:54,38, 100m: 01:59,80 (01:05,42)
16.
FENECH Emma2008 W
50m: 00:58,17, 100m: 02:01,07 (01:02,90)
17.
50m: 00:59,07, 100m: 02:01,42 (01:02,35)
18.
RT +0.62 50m: 01:00,75, 100m: 02:09,52 (01:08,77)
19.
MAHY Jess2009 W
RT +0.68 50m: 01:02,27, 100m: 02:15,35 (01:13,08)
TANTI Emma2007 W
swimmer performed alternating leg movement throughout the race
Group B (Age class 2005)
1.
GALEA Maya2005 W
RT +0.78 50m: 00:39,32, 100m: 01:24,75 (00:45,43)
2.
RT +0.82 50m: 00:41,65, 100m: 01:27,36 (00:45,71)
3.
BORG Kelsey2005 W
RT +0.49 50m: 00:42,97, 100m: 01:29,92 (00:46,95)
4.
RT +0.85 50m: 00:49,32, 100m: 01:44,32 (00:55,00)
5.
50m: 00:51,67, 100m: 01:49,59 (00:57,92)
DIMECH Julia2005 W
Group C (Age class 2004)
1.
SAIA Nicole2004 W
RT +0.43 50m: 00:43,89, 100m: 01:32,09 (00:48,20)
2.
RT +0.70 50m: 00:45,94, 100m: 01:38,36 (00:52,42)
3.
RT +0.86 50m: 00:49,38, 100m: 01:40,14 (00:50,76)
4.
GRECH Nicole2004 W
RT +0.84 50m: 00:48,99, 100m: 01:40,50 (00:51,51)
5.
50m: 00:49,10, 100m: 01:41,99 (00:52,89)
6.
AGIUS Giulia2004 W
50m: 00:55,15, 100m: 01:55,53 (01:00,38)
Group D (Age class 2003)
1.
RT +0.67 50m: 00:35,66, 100m: 01:15,42 (00:39,76)
2.
MUSCAT Paula2003 W
50m: 00:46,44, 100m: 01:36,87 (00:50,43)
3.
RT +0.76 50m: 00:45,88, 100m: 01:37,96 (00:52,08)
4.
RT +0.80 50m: 00:49,15, 100m: 01:45,13 (00:55,98)
5.
RT +0.83 50m: 00:50,67, 100m: 01:52,74 (01:02,07)
Group E (Age class 2002)
1.
RT +0.73 50m: 00:45,22, 100m: 01:34,42 (00:49,20)
2.
VELLA Emily2002 W
RT +0.76 50m: 00:47,67, 100m: 01:40,24 (00:52,57)
3.
RT +0.58 50m: 00:53,60, 100m: 01:47,35 (00:53,75)
Group F (Age class 2001)
1.
RT +0.75 50m: 00:35,14, 100m: 01:15,60 (00:40,46)
2.
RT +0.84 50m: 00:44,36, 100m: 01:34,33 (00:49,97)
Open (Age class 1987-2000)
1.
RT +0.77 50m: 00:37,74, 100m: 01:20,14 (00:42,40)
2.
LOGT Nadine1995 W
RT +0.97 50m: 00:51,93, 100m: 01:54,10 (01:02,17)
MICALLEF Amy1998 W