Lagen Cup 2019 Runde 2 (Feb 24, 2019) - Wien-Floridsdorf

You are here: Meets > Lagen Cup 2019 Runde 2 > Results
Results - Select Event
Event 11 - 4x100m Lagenstaffel Herren (Timed)
Offene Klasse
1.
Matejczuk Jan (2005), RT +0.72 50m: 00:29,07, 100m: 01:00,49 (00:31,42)
El Bahnasawy Mohamed (1999), RT +0.22 150m: 01:31,26 (00:30,77), 200m: 02:06,14 (00:34,88)
Nussbaumer Felix (1999), RT +0.26 250m: 02:33,14 (00:27,00), 300m: 03:04,92 (00:31,78)
Kuchler Markus (2003), RT +0.28 350m: 03:30,72 (00:25,80), 400m: 03:59,17 (00:28,45)
2.
Trajkovic Luka (2003), RT +0.62 50m: 00:30,20, 100m: 01:02,57 (00:32,37)
Horky Christoph (2001), RT +0.25 150m: 01:33,78 (00:31,21), 200m: 02:09,78 (00:36,00)
Lackner Mathias (2003), RT +0.32 250m: 02:36,78 (00:27,00), 300m: 03:08,53 (00:31,75)
Spaczay Balazs Adam (2002), RT +0.38 350m: 03:34,99 (00:26,46), 400m: 04:04,33 (00:29,34)
3.
Pavlik Pascal (2001), RT +0.89 50m: 00:31,65, 100m: 01:04,36 (00:32,71)
Reiter Oliver (2002), RT +0.51 150m: 01:34,09 (00:29,73), 200m: 02:08,74 (00:34,65)
Pelzer Vincent (2004), RT +0.24 250m: 02:38,00 (00:29,26), 300m: 03:12,22 (00:34,22)
Kühn Paul (2003), RT +0.38 350m: 03:39,00 (00:26,78), 400m: 04:08,52 (00:29,52)
4.
Sostaric Ivan (1974), RT +0.61 50m: 00:29,12, 100m: 01:00,37 (00:31,25)
Tintel Christoph (1995), RT +0.26 150m: 01:33,36 (00:32,99), 200m: 02:11,34 (00:37,98)
Raber Wolfgang (1966), RT +0.11 250m: 02:40,28 (00:28,94), 300m: 03:14,53 (00:34,25)
Kozokar Nikola (2004), RT +0.21 350m: 03:40,30 (00:25,77), 400m: 04:09,24 (00:28,94)
5.
Slimane Mohamed-Farouk (2005), RT +0.56 50m: 00:33,52, 100m: 01:10,22 (00:36,70)
Auerbach Luca (2005), RT +0.50 150m: 01:42,75 (00:32,53), 200m: 02:19,57 (00:36,82)
Pantazi Carol (2005), RT +0.36 250m: 02:49,96 (00:30,39), 300m: 03:25,54 (00:35,58)
Unger Florian-Lukas (2002), RT +0.49 350m: 03:52,16 (00:26,62), 400m: 04:21,93 (00:29,77)
6.
Szekely Alexander (2005), RT +0.58 50m: 00:31,31, 100m: 01:05,29 (00:33,98)
Maksimovic Marko (2004), RT +0.68 150m: 01:42,44 (00:37,15), 200m: 02:25,70 (00:43,26)
Schumich Florian (2004), RT +0.59 250m: 02:56,79 (00:31,09), 300m: 03:32,79 (00:36,00)
Schubert Maximilian (2006), RT +0.22 350m: 04:02,20 (00:29,41), 400m: 04:34,90 (00:32,70)
7.
Czerny Rudolf Maximilian (2006), RT +0.82 50m: 00:40,25, 100m: 01:22,61 (00:42,36)
Jankovic Aleksandar (2002), RT +0.57 150m: 02:02,66 (00:40,05), 200m: 02:50,72 (00:48,06)
Varga Zsigmond Zakarias (2006), RT +0.55 250m: 03:33,11 (00:42,39), 300m: 04:22,59 (00:49,48)
Mohamed Murtada (2006), RT +0.57 350m: 05:01,20 (00:38,61), 400m: 05:45,58 (00:44,38)