NÖ Hallenlandesmeisterschaften 2019 - 1. Teil (Jan 25, 2019) - BSFZ Südstadt, Maria Enzersdorf

You are here: Meets > NÖ Hallenlandesmeisterschaften 2019 - 1. Teil > Results
Results - Select Event
Event 7 - 400m Lagen Damen (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
RT +0.80 100m: 01:07,86, 200m: 02:26,03 (01:18,17), 300m: 03:57,08 (01:31,05), 400m: 05:08,08 (01:11,00)
2.
LUTZ Sophie2002 W
RT +0.76 100m: 01:10,88, 200m: 02:35,45 (01:24,57), 300m: 04:05,99 (01:30,54), 400m: 05:21,82 (01:15,83)
3.
RT +0.57 100m: 01:14,23, 200m: 02:37,10 (01:22,87), 300m: 04:13,31 (01:36,21), 400m: 05:29,11 (01:15,80)
4.
RT +0.26 100m: 01:13,91, 200m: 02:43,93 (01:30,02), 300m: 04:20,28 (01:36,35), 400m: 05:36,51 (01:16,23)
5.
RENNER Sina2006 W
RT +0.75 100m: 01:19,90, 200m: 02:47,74 (01:27,84), 300m: 04:26,13 (01:38,39), 400m: 05:40,18 (01:14,05)
6.
RT +0.66 100m: 01:24,36, 200m: 02:49,30 (01:24,94), 300m: 04:26,03 (01:36,73), 400m: 05:44,68 (01:18,65)
7.
RT +0.86 100m: 01:19,60, 200m: 02:54,80 (01:35,20), 300m: 04:29,42 (01:34,62), 400m: 05:49,56 (01:20,14)
8.
PIRKO Lina2005 W
RT +0.91 100m: 01:29,07, 200m: 02:57,63 (01:28,56), 300m: 04:38,69 (01:41,06), 400m: 06:01,23 (01:22,54)
9.
RT +0.73 100m: 01:26,92, 200m: 02:54,66 (01:27,74), 300m: 04:43,24 (01:48,58), 400m: 06:04,94 (01:21,70)
10.
RT +01.01 100m: 01:32,66, 200m: 03:12,38 (01:39,72), 300m: 04:57,11 (01:44,73), 400m: 06:23,57 (01:26,46)
11.
RT +0.64 100m: 01:26,84, 200m: 03:05,11 (01:38,27), 300m: 05:01,63 (01:56,52), 400m: 06:29,40 (01:27,77)
12.
RT +0.97 100m: 01:42,74, 200m: 03:20,10 (01:37,36), 300m: 05:15,34 (01:55,24), 400m: 06:35,75 (01:20,41)
Junioren
1.
LUTZ Sophie2002 W
RT +0.76 100m: 01:10,88, 200m: 02:35,45 (01:24,57), 300m: 04:05,99 (01:30,54), 400m: 05:21,82 (01:15,83)
2.
RT +0.26 100m: 01:13,91, 200m: 02:43,93 (01:30,02), 300m: 04:20,28 (01:36,35), 400m: 05:36,51 (01:16,23)
3.
RT +0.86 100m: 01:19,60, 200m: 02:54,80 (01:35,20), 300m: 04:29,42 (01:34,62), 400m: 05:49,56 (01:20,14)
Jugend 3
1.
RT +0.80 100m: 01:07,86, 200m: 02:26,03 (01:18,17), 300m: 03:57,08 (01:31,05), 400m: 05:08,08 (01:11,00)
2.
RT +0.64 100m: 01:26,84, 200m: 03:05,11 (01:38,27), 300m: 05:01,63 (01:56,52), 400m: 06:29,40 (01:27,77)
Jugend 2
1.
RT +0.57 100m: 01:14,23, 200m: 02:37,10 (01:22,87), 300m: 04:13,31 (01:36,21), 400m: 05:29,11 (01:15,80)
2.
PIRKO Lina2005 W
RT +0.91 100m: 01:29,07, 200m: 02:57,63 (01:28,56), 300m: 04:38,69 (01:41,06), 400m: 06:01,23 (01:22,54)
3.
RT +01.01 100m: 01:32,66, 200m: 03:12,38 (01:39,72), 300m: 04:57,11 (01:44,73), 400m: 06:23,57 (01:26,46)
Jugend 1
1.
RENNER Sina2006 W
RT +0.75 100m: 01:19,90, 200m: 02:47,74 (01:27,84), 300m: 04:26,13 (01:38,39), 400m: 05:40,18 (01:14,05)
2.
RT +0.66 100m: 01:24,36, 200m: 02:49,30 (01:24,94), 300m: 04:26,03 (01:36,73), 400m: 05:44,68 (01:18,65)
3.
RT +0.73 100m: 01:26,92, 200m: 02:54,66 (01:27,74), 300m: 04:43,24 (01:48,58), 400m: 06:04,94 (01:21,70)
4.
RT +0.97 100m: 01:42,74, 200m: 03:20,10 (01:37,36), 300m: 05:15,34 (01:55,24), 400m: 06:35,75 (01:20,41)