Wiener Cup 2020 Runde 2 (Feb 16, 2020) - Wien-Floridsdorf

You are here: Meets > Wiener Cup 2020 Runde 2 > Results
Results - Select Event
Event 38 - 200m Freistil Herren (Timed)
Wiener Cup - Schülerklasse 1
1.
RT +0.58 50m: 00:42,15, 100m: 01:30,16 (00:48,01), 150m: 02:18,84 (00:48,68), 200m: 03:03,99 (00:45,15)
2.
SISKA Daniel2011 M
50m: 00:42,60, 100m: 01:31,53 (00:48,93), 150m: 02:22,13 (00:50,60), 200m: 03:08,29 (00:46,16)
3.
RT +0.67 50m: 00:44,84, 100m: 01:36,84 (00:52,00), 150m: 02:25,48 (00:48,64), 200m: 03:13,57 (00:48,09)
4.
50m: 00:47,02, 100m: 01:41,80 (00:54,78), 150m: 02:30,96 (00:49,16), 200m: 03:26,59 (00:55,63)
5.
50m: 00:49,12, 100m: 01:47,32 (00:58,20), 150m: 02:48,16 (01:00,84), 200m: 03:44,27 (00:56,11)
6.
50m: 00:46,32, 100m: 01:47,61 (01:01,29), 150m: 02:50,33 (01:02,72), 200m: 03:46,75 (00:56,42)
Wiener Cup - Schülerklasse 2
1.
50m: 00:34,79, 100m: 01:13,23 (00:38,44), 150m: 01:51,89 (00:38,66), 200m: 02:28,82 (00:36,93)
2.
50m: 00:38,11, 100m: 01:19,54 (00:41,43), 150m: 02:02,21 (00:42,67), 200m: 02:41,26 (00:39,05)
3.
ILIEV Boris2010 M
RT +0.69 50m: 00:37,35, 100m: 01:20,23 (00:42,88), 150m: 02:03,85 (00:43,62), 200m: 02:42,92 (00:39,07)
4.
ÖZALP Deniz2010 M
RT +0.79 50m: 00:37,75, 100m: 01:20,25 (00:42,50), 150m: 02:04,37 (00:44,12), 200m: 02:46,30 (00:41,93)
5.
50m: 00:38,12, 100m: 01:23,56 (00:45,44), 150m: 02:09,95 (00:46,39), 200m: 02:54,04 (00:44,09)
6.
RT +0.74 50m: 00:43,26, 100m: 01:34,93 (00:51,67), 150m: 02:22,72 (00:47,79), 200m: 03:08,12 (00:45,40)
7.
RT +0.81 50m: 00:48,48, 100m: 01:44,14 (00:55,66), 150m: 02:42,27 (00:58,13), 200m: 03:29,94 (00:47,67)
UBOVIC Gajan2010 M
Abgemeldet.
Wiener Cup - Schülerklasse 3
1.
RT +0.72 50m: 00:34,52, 100m: 01:16,31 (00:41,79), 150m: 01:58,52 (00:42,21), 200m: 02:37,81 (00:39,29)
2.
WESELI Elias2009 M
RT +0.57 50m: 00:35,77, 100m: 01:16,25 (00:40,48), 150m: 01:58,17 (00:41,92), 200m: 02:39,68 (00:41,51)
3.
PICEK Simon2009 M
RT +0.82 50m: 00:37,30, 100m: 01:19,39 (00:42,09), 150m: 02:02,80 (00:43,41), 200m: 02:43,51 (00:40,71)
4.
RT +0.51 50m: 00:38,92, 100m: 01:22,24 (00:43,32), 150m: 02:06,52 (00:44,28), 200m: 02:47,75 (00:41,23)
5.
RT +0.66 50m: 00:37,54, 100m: 01:21,35 (00:43,81), 150m: 02:06,75 (00:45,40), 200m: 02:48,16 (00:41,41)
6.
RT +0.82 50m: 00:39,82, 100m: 01:24,50 (00:44,68), 150m: 02:09,97 (00:45,47), 200m: 02:49,50 (00:39,53)
7.
RT +0.61 50m: 00:37,92, 100m: 01:22,29 (00:44,37), 150m: 02:08,56 (00:46,27), 200m: 02:51,04 (00:42,48)
8.
NIGG Laurin2009 M
50m: 00:40,79, 100m: 01:26,98 (00:46,19), 150m: 02:15,44 (00:48,46), 200m: 02:58,57 (00:43,13)
9.
SISKA David2009 M
50m: 00:40,98, 100m: 01:29,36 (00:48,38), 150m: 02:17,61 (00:48,25), 200m: 03:00,65 (00:43,04)
10.
50m: 00:45,43, 100m: 01:33,50 (00:48,07), 150m: 02:23,66 (00:50,16), 200m: 03:12,22 (00:48,56)
11.
RT +0.66 50m: 00:44,97, 100m: 01:35,13 (00:50,16), 150m: 02:26,32 (00:51,19), 200m: 03:13,38 (00:47,06)
12.
RT +0.78 50m: 00:46,12, 100m: 01:40,68 (00:54,56), 150m: 02:33,76 (00:53,08), 200m: 03:26,90 (00:53,14)
13.
RT +0.78 50m: 00:46,59, 100m: 01:41,91 (00:55,32), 150m: 02:39,16 (00:57,25), 200m: 03:34,47 (00:55,31)
14.
ELSHIKH Omer2009 M
50m: 00:47,22, 100m: 01:44,84 (00:57,62), 150m: 02:44,36 (00:59,52), 200m: 03:39,77 (00:55,41)
15.
RT +0.79 50m: 00:48,06, 100m: 01:47,26 (00:59,20), 150m: 02:48,37 (01:01,11), 200m: 03:48,01 (00:59,64)
16.
BODOR Balint2009 M
50m: 00:48,75, 100m: 01:46,03 (00:57,28), 150m: 02:47,80 (01:01,77), 200m: 03:48,50 (01:00,70)
17.
HOFER Kilian2009 M
50m: 00:50,58, 100m: 01:57,03 (01:06,45), 150m: 03:07,51 (01:10,48), 200m: 04:12,47 (01:04,96)
Abgemeldet.
LJUMIC Jan2009 M
Abgemeldet.
WANG Anthony2009 M
17:56 SW 4.4 Start vor dem Startsignal
Wiener Cup - Schülerklasse 4
1.
PUSKAS Tim2008 M
RT +0.61 50m: 00:32,03, 100m: 01:06,96 (00:34,93), 150m: 01:42,36 (00:35,40), 200m: 02:16,54 (00:34,18)
2.
MILKOV Mario2008 M
RT +0.69 50m: 00:33,67, 100m: 01:10,04 (00:36,37), 150m: 01:46,18 (00:36,14), 200m: 02:20,84 (00:34,66)
3.
SöNMEZ Enis2008 M
RT +0.69 50m: 00:33,24, 100m: 01:09,55 (00:36,31), 150m: 01:46,00 (00:36,45), 200m: 02:22,28 (00:36,28)
4.
RT +0.83 50m: 00:32,93, 100m: 01:09,44 (00:36,51), 150m: 01:47,16 (00:37,72), 200m: 02:23,42 (00:36,26)
5.
RT +0.61 50m: 00:36,52, 100m: 01:16,95 (00:40,43), 150m: 01:57,03 (00:40,08), 200m: 02:36,20 (00:39,17)
6.
RT +0.58 50m: 00:36,00, 100m: 01:17,92 (00:41,92), 150m: 01:59,88 (00:41,96), 200m: 02:41,59 (00:41,71)
7.
BERGEN Allen2008 M
RT +0.76 50m: 00:37,81, 100m: 01:20,40 (00:42,59), 150m: 02:04,96 (00:44,56), 200m: 02:46,82 (00:41,86)
8.
RT +0.80 50m: 00:38,93, 100m: 01:22,74 (00:43,81), 150m: 02:07,18 (00:44,44), 200m: 02:46,98 (00:39,80)
9.
RELOTA Devin2008 M
50m: 00:39,02, 100m: 01:23,49 (00:44,47), 150m: 02:09,56 (00:46,07), 200m: 02:52,55 (00:42,99)
10.
50m: 00:39,95, 100m: 01:24,85 (00:44,90), 150m: 02:10,16 (00:45,31), 200m: 02:52,93 (00:42,77)
11.
SAMITZ Simon2008 M
RT +0.79 50m: 00:40,82, 100m: 01:26,85 (00:46,03), 150m: 02:12,22 (00:45,37), 200m: 02:54,73 (00:42,51)
12.
KöRBER Eric2008 M
RT +0.81 50m: 00:39,51, 100m: 01:25,92 (00:46,41), 150m: 02:13,34 (00:47,42), 200m: 02:58,28 (00:44,94)
13.
50m: 00:41,90, 100m: 01:29,00 (00:47,10), 150m: 02:16,79 (00:47,79), 200m: 03:01,71 (00:44,92)
14.
RT +0.59 50m: 00:42,16, 100m: 01:31,62 (00:49,46), 150m: 02:22,75 (00:51,13), 200m: 03:08,34 (00:45,59)
15.
RT +0.78 50m: 00:41,75, 100m: 01:32,51 (00:50,76), 150m: 02:24,67 (00:52,16), 200m: 03:13,36 (00:48,69)
16.
OMID Nawid2008 M
RT +0.82 50m: 00:44,34, 100m: 01:38,75 (00:54,41), 150m: 02:32,85 (00:54,10), 200m: 03:19,32 (00:46,47)
17.
RT +0.51 50m: 00:43,36, 100m: 01:37,55 (00:54,19), 150m: 02:31,54 (00:53,99), 200m: 03:25,86 (00:54,32)
18.
FAN Levi2008 M
RT +0.74 50m: 00:45,34, 100m: 01:41,44 (00:56,10), 150m: 02:35,13 (00:53,69), 200m: 03:26,56 (00:51,43)
19.
50m: 00:43,77, 100m: 01:33,94 (00:50,17), 150m: 02:22,41 (00:48,47), 200m: 03:32,38 (01:09,97)