Internationales Festwochen-Schwimm-Meeting 2021 (Jun 12 to 13, 2021) - Citysplash St. Pölten

You are here: Meets > Internationales Festwochen-Schwimm-Meeting 2021 > Results
Results - Select Event
Event 31 - 4x100m Freistil Damen (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
Genser Kathleen (2008), RT +0.64 50m: 00:30,46, 100m: 01:05,56 (00:35,10)
Kretz Rebecca (2005), RT +0.55 150m: 01:34,84 (00:29,28), 200m: 02:07,52 (00:32,68)
Bodner Carina (2002), RT +0.41 250m: 02:38,33 (00:30,81), 300m: 03:10,47 (00:32,14)
Jelic Marijana (2004), RT +0.25 350m: 03:38,72 (00:28,25), 400m: 04:09,73 (00:31,01)
2.
Gaba Alberta (2004), RT +0.66 50m: 00:29,01, 100m: 01:00,18 (00:31,17)
Georgescu Anne Mary (2008), RT +0.57 150m: 01:31,31 (00:31,13), 200m: 02:04,77 (00:33,46)
Stopko Kristina (2008), RT +0.50 250m: 02:35,57 (00:30,80), 300m: 03:09,81 (00:34,24)
Kurzewski Laura (2005), RT +0.38 350m: 03:39,16 (00:29,35), 400m: 04:12,35 (00:33,19)
3.
Tremmel Katharina (2005), RT +0.83 50m: 00:30,85, 100m: 01:03,99 (00:33,14)
Sontag Annika (2008), RT +0.55 150m: 01:35,38 (00:31,39), 200m: 02:09,42 (00:34,04)
Spaun Cara (2005), RT +0.68 250m: 02:39,90 (00:30,48), 300m: 03:13,65 (00:33,75)
Madler Sophie (2007), 350m: 03:43,86 (00:30,21), 400m: 04:17,61 (00:33,75)
4.
Gaba Ketrina (2006), RT +0.72 50m: 00:30,66, 100m: 01:03,78 (00:33,12)
Neuwirth Emma (2007), RT +0.55 150m: 01:35,18 (00:31,40), 200m: 02:08,94 (00:33,76)
Kühn Stephanie (2005), RT +0.44 250m: 02:40,03 (00:31,09), 300m: 03:13,45 (00:33,42)
Lang Lara (2008), RT +0.51 350m: 03:44,47 (00:31,02), 400m: 04:18,63 (00:34,16)
5.
Passer Valentina (2007), RT +0.75 50m: 00:30,40, 100m: 01:03,14 (00:32,74)
Simon Marie (2007), RT +0.34 150m: 01:34,08 (00:30,94), 200m: 02:09,06 (00:34,98)
Raus Alexandra (1991), RT +0.62 250m: 02:40,84 (00:31,78), 300m: 03:15,04 (00:34,20)
Haar Julia (2007), RT +0.46 350m: 03:45,39 (00:30,35), 400m: 04:19,95 (00:34,56)
6.
Schwarz Viola (2006), RT +0.69 50m: 00:31,29, 100m: 01:03,17 (00:31,88)
Klimesch Flora (2006), RT +0.52 150m: 01:33,56 (00:30,39), 200m: 02:06,06 (00:32,50)
Waltner Kaja (2005), RT +0.28 250m: 02:38,14 (00:32,08), 300m: 03:13,80 (00:35,66)
Wimmer Sarah (2006), RT +0.64 350m: 03:46,37 (00:32,57), 400m: 04:22,86 (00:36,49)
7.
Schifflhuber Emilia (2006), RT +0.78 50m: 00:31,20, 100m: 01:04,99 (00:33,79)
Hanzlikova Simona (2003), RT +0.47 150m: 01:36,87 (00:31,88), 200m: 02:12,15 (00:35,28)
Gajic Sandra (2004), RT +0.69 250m: 02:43,78 (00:31,63), 300m: 03:19,31 (00:35,53)
Fugina Johanna (2005), RT +0.38 350m: 03:48,58 (00:29,27), 400m: 04:22,91 (00:34,33)
8.
Föttinger Sarah (2006), RT +0.77 50m: 00:32,16, 100m: 01:08,35 (00:36,19)
Part Pia (2008), RT +01.33 150m: 01:41,10 (00:32,75), 200m: 02:16,56 (00:35,46)
Schneider Zoe (2007), RT +0.09 250m: 02:48,95 (00:32,39), 300m: 03:25,24 (00:36,29)
Maric Sara (2008), RT +0.35 350m: 03:56,36 (00:31,12), 400m: 04:30,59 (00:34,23)
9.
Páleníková Dominika (2006), RT +0.92 50m: 00:33,69, 100m: 01:11,33 (00:37,64)
Bíliková Aneta (2006), RT +0.66 150m: 01:45,71 (00:34,38), 200m: 02:23,06 (00:37,35)
Hrúzová Hana (2006), RT +0.04 250m: 02:55,47 (00:32,41), 300m: 03:30,26 (00:34,79)
Žúrková Žofia (2006), RT +0.01 350m: 04:01,08 (00:30,82), 400m: 04:36,72 (00:35,64)
10.
Unterberger Leni (2005), RT +0.67 50m: 00:32,60, 100m: 01:08,51 (00:35,91)
Heimgartner Sara (2007), RT +0.60 150m: 01:42,50 (00:33,99), 200m: 02:19,06 (00:36,56)
Pusterhofer Pia (2008), RT +0.58 250m: 02:53,51 (00:34,45), 300m: 03:31,04 (00:37,53)
Molnar Zsofia (2007), RT +0.68 350m: 04:03,21 (00:32,17), 400m: 04:38,37 (00:35,16)
11.
Mikeskova Emma (2007), RT +0.77 50m: 00:33,58, 100m: 01:10,49 (00:36,91)
Paulinyova Ema (2007), 150m: 01:44,90 (00:34,41), 200m: 02:22,70 (00:37,80)
Zaborska Alexandra (2007), RT +0.79 250m: 02:56,02 (00:33,32), 300m: 03:33,91 (00:37,89)
Strakova Barbora (2007), RT +0.40 350m: 04:05,98 (00:32,07), 400m: 04:42,57 (00:36,59)
12.
Fassl Tina (2009), RT +0.77 50m: 00:33,37, 100m: 01:10,59 (00:37,22)
Schifflhuber Pauline (2005), RT +0.54 150m: 01:43,54 (00:32,95), 200m: 02:23,13 (00:39,59)
Petermann Anika (2002), RT +0.57 250m: 02:53,87 (00:30,74), 300m: 03:29,57 (00:35,70)
Groismaier Hannah (2006), RT +0.32 350m: 04:03,26 (00:33,69), 400m: 04:42,89 (00:39,63)
13.
Zaborsky Sophia (2007), RT +0.70 50m: 00:34,00, 100m: 01:10,52 (00:36,52)
Drljaca Andjela (2008), RT +0.51 150m: 01:46,42 (00:35,90), 200m: 02:25,47 (00:39,05)
Steyrer Emilia (2008), RT +0.26 250m: 03:00,24 (00:34,77), 300m: 03:38,99 (00:38,75)
Sageder Marie (2007), RT +0.44 350m: 04:09,30 (00:30,31), 400m: 04:43,22 (00:33,92)
14.
Schneider Patricia (2009), RT +0.64 50m: 00:32,96, 100m: 01:09,99 (00:37,03)
Koban Lisa (2006), RT +0.73 150m: 01:41,44 (00:31,45), 200m: 02:17,63 (00:36,19)
Schwarz Nina (1998), RT +0.43 250m: 02:48,37 (00:30,74), 300m: 03:21,99 (00:33,62)
Reusser Sarah (2008), RT +0.74 350m: 04:02,35 (00:40,36), 400m: 04:46,10 (00:43,75)
15.
Khinast Lucie (2008), RT +0.98 50m: 00:33,54, 100m: 01:09,34 (00:35,80)
Haar Laura (2009), RT +0.26 150m: 01:48,54 (00:39,20), 200m: 02:35,73 (00:47,19)
Passer Victoria (2009), 250m: 03:09,75 (00:34,02), 300m: 03:50,72 (00:40,97)
Scherer Antonia (2007), RT +0.67 350m: 04:24,96 (00:34,24), 400m: 05:01,24 (00:36,28)
Abgemeldet.