Werner Endtmayr AST Sharks Trophy 2021 (Oct 02 to 03, 2021) - Badezentrum Traun

You are here: Meets > Werner Endtmayr AST Sharks Trophy 2021 > Results
Results - Select Event
Event 31 - 100m Rücken Damen (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
RT +0.91 50m: 00:35,99, 100m: 01:13,12 (00:37,13)
2.
FRIDRIK Nina1999 W
RT +0.69 50m: 00:36,99, 100m: 01:15,02 (00:38,03)
3.
GAJIC Sandra2004 W
RT +0.72 50m: 00:37,05, 100m: 01:15,46 (00:38,41)
4.
RT +0.83 50m: 00:45,25, 100m: 01:31,53 (00:46,28)
Abgemeldet.
Jugend
1.
RT +0.64 50m: 00:31,95, 100m: 01:05,20 (00:33,25)
2.
RT +0.85 50m: 00:32,98, 100m: 01:07,56 (00:34,58)
3.
RT +0.71 50m: 00:33,88, 100m: 01:11,31 (00:37,43)
4.
EDL Lena2006 W
50m: 00:35,52, 100m: 01:11,57 (00:36,05)
5.
RT +0.64 50m: 00:36,11, 100m: 01:13,18 (00:37,07)
6.
RT +0.76 50m: 00:36,88, 100m: 01:14,04 (00:37,16)
7.
RT +0.74 50m: 00:38,28, 100m: 01:19,76 (00:41,48)
8.
RT +0.76 50m: 00:38,73, 100m: 01:19,97 (00:41,24)
9.
DUCA Irina2006 W
50m: 00:41,47, 100m: 01:24,52 (00:43,05)
10.
BITTER Flora2006 W
RT +0.69 50m: 00:41,71, 100m: 01:25,02 (00:43,31)
Schüler I
1.
RT +0.81 50m: 00:34,48, 100m: 01:09,70 (00:35,22)
2.
RT +0.58 50m: 00:35,24, 100m: 01:12,55 (00:37,31)
3.
LUTZ Lara2007 W
RT +0.69 50m: 00:35,91, 100m: 01:14,15 (00:38,24)
4.
WESELI Lisa2007 W
RT +0.64 50m: 00:36,81, 100m: 01:14,64 (00:37,83)
5.
RT +0.61 50m: 00:37,23, 100m: 01:14,75 (00:37,52)
6.
RT +0.71 50m: 00:38,60, 100m: 01:19,12 (00:40,52)
7.
HOFER Simone2007 W
RT +0.86 50m: 00:39,38, 100m: 01:20,45 (00:41,07)
8.
BEYNIO Lara2007 W
50m: 00:39,49, 100m: 01:20,48 (00:40,99)
9.
RT +0.69 50m: 00:39,09, 100m: 01:21,57 (00:42,48)
10.
RT -0.72 50m: 00:41,38, 100m: 01:23,60 (00:42,22)
11.
50m: 00:43,37, 100m: 01:29,16 (00:45,79)
12.
RT +0.77 50m: 00:44,12, 100m: 01:29,86 (00:45,74)
13.
RT +0.78 50m: 00:44,38, 100m: 01:30,81 (00:46,43)
14.
50m: 00:46,33, 100m: 01:33,72 (00:47,39)
15.
RT +0.72 50m: 00:45,89, 100m: 01:34,15 (00:48,26)
16.
50m: 00:48,00, 100m: 01:35,11 (00:47,11)
17.
JUSIC Alina2008 W
50m: 00:50,30, 100m: 01:44,53 (00:54,23)
PRANZL Hanna2007 W
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Schüler II
1.
RT +0.67 50m: 00:37,69, 100m: 01:16,85 (00:39,16)
2.
RT +0.65 50m: 00:37,79, 100m: 01:18,05 (00:40,26)
3.
RT +0.96 50m: 00:38,36, 100m: 01:19,17 (00:40,81)
4.
50m: 00:38,03, 100m: 01:19,66 (00:41,63)
5.
RT +0.62 50m: 00:39,88, 100m: 01:21,52 (00:41,64)
6.
RT +0.63 50m: 00:41,63, 100m: 01:23,33 (00:41,70)
7.
RT +0.65 50m: 00:40,59, 100m: 01:23,41 (00:42,82)
8.
RT +0.65 50m: 00:44,14, 100m: 01:28,83 (00:44,69)
9.
WESELI Anja2011 W
RT +0.62 50m: 00:44,23, 100m: 01:29,67 (00:45,44)
10.
RT +0.80 50m: 00:44,56, 100m: 01:29,79 (00:45,23)
11.
RT +0.61 50m: 00:44,05, 100m: 01:32,54 (00:48,49)
12.
RT +0.63 50m: 00:45,58, 100m: 01:33,50 (00:47,92)
13.
RT +0.87 50m: 00:45,88, 100m: 01:34,04 (00:48,16)
14.
BOCEK Mara2011 W
RT +0.75 50m: 00:46,27, 100m: 01:34,55 (00:48,28)
15.
RT +0.80 50m: 00:47,59, 100m: 01:35,41 (00:47,82)
16.
RT +0.69 50m: 00:45,56, 100m: 01:36,57 (00:51,01)
17.
PATERA Paula2011 W
RT +0.48 50m: 00:48,12, 100m: 01:38,00 (00:49,88)
18.
RT +0.78 50m: 00:47,71, 100m: 01:38,43 (00:50,72)
19.
50m: 00:46,80, 100m: 01:39,44 (00:52,64)
20.
50m: 00:50,22, 100m: 01:43,89 (00:53,67)
21.
RT +0.84 50m: 00:50,22, 100m: 01:44,36 (00:54,14)
22.
TAJIC Lajla2011 W
RT +0.83 50m: 00:54,52, 100m: 01:47,64 (00:53,12)
23.
JOZIC Mia2010 W
RT +0.77 50m: 00:54,04, 100m: 01:52,15 (00:58,11)
24.
BILIC Jovana2010 W
RT +0.71 50m: 00:59,35, 100m: 02:02,38 (01:03,03)
Abgemeldet.
Abgemeldet.