NÖ Hallenlandesmeisterschaften 2022 - 1. Teil (Jan 22, 2022) - BSFZ Südstadt

You are here: Meets > NÖ Hallenlandesmeisterschaften 2022 - 1. Teil > Results
Results - Select Event
Event 4 - 400m Lagen Damen (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
RT +0.71 100m: 01:06,85, 200m: 02:25,65 (01:18,80), 300m: 03:56,16 (01:30,51), 400m: 05:06,83 (01:10,67)
2.
RT +0.70 100m: 01:09,58, 200m: 02:31,24 (01:21,66), 300m: 04:03,09 (01:31,85), 400m: 05:11,49 (01:08,40)
3.
RT +0.73 100m: 01:15,18, 200m: 02:36,07 (01:20,89), 300m: 04:11,28 (01:35,21), 400m: 05:25,42 (01:14,14)
4.
STEGER Viola2007 W
RT +0.63 100m: 01:14,23, 200m: 02:38,12 (01:23,89), 300m: 04:13,95 (01:35,83), 400m: 05:33,09 (01:19,14)
5.
RT +0.64 100m: 01:13,33, 200m: 02:39,29 (01:25,96), 300m: 04:19,49 (01:40,20), 400m: 05:36,07 (01:16,58)
6.
KüHN Helena2007 W
RT +0.84 100m: 01:19,04, 200m: 02:44,43 (01:25,39), 300m: 04:27,27 (01:42,84), 400m: 05:42,62 (01:15,35)
7.
RT +0.61 100m: 01:17,90, 200m: 02:42,55 (01:24,65), 300m: 04:28,01 (01:45,46), 400m: 05:43,40 (01:15,39)
8.
SYSLO Isabel2009 W
100m: 01:17,13, 200m: 02:46,81 (01:29,68), 300m: 04:24,66 (01:37,85), 400m: 05:44,58 (01:19,92)
9.
VELEVA Sara2007 W
RT +0.80 100m: 01:18,69, 200m: 02:47,95 (01:29,26), 300m: 04:26,75 (01:38,80), 400m: 05:48,96 (01:22,21)
10.
SYSLO Julia2009 W
RT +0.63 100m: 01:18,51, 200m: 02:51,43 (01:32,92), 300m: 04:26,25 (01:34,82), 400m: 05:49,37 (01:23,12)
11.
100m: 01:21,14, 200m: 02:54,04 (01:32,90), 300m: 04:28,68 (01:34,64), 400m: 05:50,15 (01:21,47)
12.
LANG Lara2008 W
RT +0.70 100m: 01:17,40, 200m: 02:49,03 (01:31,63), 300m: 04:32,89 (01:43,86), 400m: 05:52,32 (01:19,43)
13.
RT +0.80 100m: 01:18,38, 200m: 02:53,91 (01:35,53), 300m: 04:37,18 (01:43,27), 400m: 05:58,66 (01:21,48)
14.
HUMMER Anna2008 W
RT +0.76 100m: 01:19,56, 200m: 02:51,08 (01:31,52), 300m: 04:39,09 (01:48,01), 400m: 06:02,20 (01:23,11)
15.
100m: 01:28,52, 200m: 03:03,32 (01:34,80), 300m: 04:44,14 (01:40,82), 400m: 06:06,03 (01:21,89)
16.
RT +0.74 100m: 01:21,81, 200m: 02:57,84 (01:36,03), 300m: 04:45,36 (01:47,52), 400m: 06:09,77 (01:24,41)
17.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.73 100m: 01:27,91, 200m: 03:03,37 (01:35,46), 300m: 04:47,05 (01:43,68), 400m: 06:09,84 (01:22,79)
18.
RT +0.62 100m: 01:26,76, 200m: 02:59,78 (01:33,02), 300m: 04:49,42 (01:49,64), 400m: 06:12,90 (01:23,48)
19.
RT +0.72 100m: 01:25,86, 200m: 02:58,24 (01:32,38), 300m: 04:52,58 (01:54,34), 400m: 06:26,06 (01:33,48)
20.
RT +0.77 100m: 01:42,12, 200m: 03:26,93 (01:44,81), 300m: 05:28,66 (02:01,73), 400m: 06:53,85 (01:25,19)
FASSL Tina2009 W
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Junioren
1.
RT +0.71 100m: 01:06,85, 200m: 02:25,65 (01:18,80), 300m: 03:56,16 (01:30,51), 400m: 05:06,83 (01:10,67)
2.
RT +0.70 100m: 01:09,58, 200m: 02:31,24 (01:21,66), 300m: 04:03,09 (01:31,85), 400m: 05:11,49 (01:08,40)
3.
RT +0.61 100m: 01:17,90, 200m: 02:42,55 (01:24,65), 300m: 04:28,01 (01:45,46), 400m: 05:43,40 (01:15,39)
4.
RT +0.72 100m: 01:25,86, 200m: 02:58,24 (01:32,38), 300m: 04:52,58 (01:54,34), 400m: 06:26,06 (01:33,48)
5.
RT +0.77 100m: 01:42,12, 200m: 03:26,93 (01:44,81), 300m: 05:28,66 (02:01,73), 400m: 06:53,85 (01:25,19)
Abgemeldet.
Jugend 3
1.
RT +0.73 100m: 01:15,18, 200m: 02:36,07 (01:20,89), 300m: 04:11,28 (01:35,21), 400m: 05:25,42 (01:14,14)
2.
STEGER Viola2007 W
RT +0.63 100m: 01:14,23, 200m: 02:38,12 (01:23,89), 300m: 04:13,95 (01:35,83), 400m: 05:33,09 (01:19,14)
3.
KüHN Helena2007 W
RT +0.84 100m: 01:19,04, 200m: 02:44,43 (01:25,39), 300m: 04:27,27 (01:42,84), 400m: 05:42,62 (01:15,35)
4.
VELEVA Sara2007 W
RT +0.80 100m: 01:18,69, 200m: 02:47,95 (01:29,26), 300m: 04:26,75 (01:38,80), 400m: 05:48,96 (01:22,21)
5.
100m: 01:21,14, 200m: 02:54,04 (01:32,90), 300m: 04:28,68 (01:34,64), 400m: 05:50,15 (01:21,47)
6.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.73 100m: 01:27,91, 200m: 03:03,37 (01:35,46), 300m: 04:47,05 (01:43,68), 400m: 06:09,84 (01:22,79)
Abgemeldet.
Jugend 2
1.
LANG Lara2008 W
RT +0.70 100m: 01:17,40, 200m: 02:49,03 (01:31,63), 300m: 04:32,89 (01:43,86), 400m: 05:52,32 (01:19,43)
2.
HUMMER Anna2008 W
RT +0.76 100m: 01:19,56, 200m: 02:51,08 (01:31,52), 300m: 04:39,09 (01:48,01), 400m: 06:02,20 (01:23,11)
3.
100m: 01:28,52, 200m: 03:03,32 (01:34,80), 300m: 04:44,14 (01:40,82), 400m: 06:06,03 (01:21,89)
4.
RT +0.74 100m: 01:21,81, 200m: 02:57,84 (01:36,03), 300m: 04:45,36 (01:47,52), 400m: 06:09,77 (01:24,41)
5.
RT +0.62 100m: 01:26,76, 200m: 02:59,78 (01:33,02), 300m: 04:49,42 (01:49,64), 400m: 06:12,90 (01:23,48)
Jugend 1
1.
RT +0.64 100m: 01:13,33, 200m: 02:39,29 (01:25,96), 300m: 04:19,49 (01:40,20), 400m: 05:36,07 (01:16,58)
2.
SYSLO Isabel2009 W
100m: 01:17,13, 200m: 02:46,81 (01:29,68), 300m: 04:24,66 (01:37,85), 400m: 05:44,58 (01:19,92)
3.
SYSLO Julia2009 W
RT +0.63 100m: 01:18,51, 200m: 02:51,43 (01:32,92), 300m: 04:26,25 (01:34,82), 400m: 05:49,37 (01:23,12)
4.
RT +0.80 100m: 01:18,38, 200m: 02:53,91 (01:35,53), 300m: 04:37,18 (01:43,27), 400m: 05:58,66 (01:21,48)
FASSL Tina2009 W
Abgemeldet.
Abgemeldet.