Lagen Cup 2019 Runde 5 (Nov 17, 2019) - Wien-Floridsdorf

You are here: Meets > Lagen Cup 2019 Runde 5 > Results
Results - Select Event
Event 41 - 4x200m Freistil Damen (Timed)
Offene Klasse
1.
Jozsa Dorottya (2003 / 16 Jahre), RT +0.70 50m: 00:29,61, 100m: 01:02,30 (00:32,69), 150m: 01:36,57 (00:34,27), 200m: 02:11,16 (00:34,59)
Ganczer Lea (2004 / 15 Jahre), RT +0.55 250m: 02:40,93 (00:29,77), 300m: 03:14,18 (00:33,25), 350m: 03:49,01 (00:34,83), 400m: 04:23,49 (00:34,48)
Konter Lora (2004 / 15 Jahre), RT +0.25 450m: 04:51,45 (00:27,96), 500m: 05:23,56 (00:32,11), 550m: 05:56,81 (00:33,25), 600m: 06:29,15 (00:32,34)
Szimcsak Mira (2004 / 15 Jahre), RT +0.41 650m: 06:57,13 (00:27,98), 700m: 07:27,86 (00:30,73), 750m: 07:59,51 (00:31,65), 800m: 08:31,08 (00:31,57)
2.
Renner Sina (2006 / 13 Jahre), RT +0.75 50m: 00:29,74, 100m: 01:02,94 (00:33,20), 150m: 01:37,35 (00:34,41), 200m: 02:11,27 (00:33,92)
Kurzewski Laura (2005 / 14 Jahre), RT +0.63 250m: 02:40,76 (00:29,49), 300m: 03:14,84 (00:34,08), 350m: 03:50,47 (00:35,63), 400m: 04:26,71 (00:36,24)
Lutz Sophie (2002 / 17 Jahre), RT +0.25 450m: 04:57,11 (00:30,40), 500m: 05:31,51 (00:34,40), 550m: 06:06,79 (00:35,28), 600m: 06:41,77 (00:34,98)
Gaba Alberta (2004 / 15 Jahre), RT +0.47 650m: 07:11,59 (00:29,82), 700m: 07:44,85 (00:33,26), 750m: 08:19,46 (00:34,61), 800m: 08:53,81 (00:34,35)
3.
Ripfel Anabel (2005 / 14 Jahre), RT +0.71 50m: 00:31,98, 100m: 01:07,47 (00:35,49), 150m: 01:43,55 (00:36,08), 200m: 02:19,59 (00:36,04)
Gasowska Anna (2000 / 19 Jahre), RT +0.38 250m: 02:49,70 (00:30,11), 300m: 03:23,21 (00:33,51), 350m: 03:57,85 (00:34,64), 400m: 04:32,14 (00:34,29)
Gebert Johanna (2004 / 15 Jahre), RT +0.52 450m: 05:02,99 (00:30,85), 500m: 05:37,08 (00:34,09), 550m: 06:11,41 (00:34,33), 600m: 06:45,09 (00:33,68)
Dillice Helin (2002 / 17 Jahre), RT +0.39 650m: 07:15,57 (00:30,48), 700m: 07:50,14 (00:34,57), 750m: 08:24,87 (00:34,73), 800m: 08:59,14 (00:34,27)
4.
Roberts Alexandra (2003 / 16 Jahre), RT +0.66 50m: 00:31,84, 100m: 01:06,80 (00:34,96), 150m: 01:41,12 (00:34,32), 200m: 02:15,95 (00:34,83)
Leu Emma (2001 / 18 Jahre), RT +0.24 250m: 02:46,21 (00:30,26), 300m: 03:20,80 (00:34,59), 350m: 03:55,53 (00:34,73), 400m: 04:29,61 (00:34,08)
Leu Anna (2005 / 14 Jahre), RT +0.20 450m: 05:01,79 (00:32,18), 500m: 05:38,27 (00:36,48), 550m: 06:15,01 (00:36,74), 600m: 06:50,93 (00:35,92)
Gold Alexandra (1993 / 26 Jahre), RT +0.19 650m: 07:21,10 (00:30,17), 700m: 07:56,42 (00:35,32), 750m: 08:33,28 (00:36,86), 800m: 09:10,57 (00:37,29)
5.
Neuwirth Marlies (2006 / 13 Jahre), RT +0.72 50m: 00:32,98, 100m: 01:10,10 (00:37,12), 150m: 01:47,54 (00:37,44), 200m: 02:24,09 (00:36,55)
Rusovic Aldina (2003 / 16 Jahre), RT +0.65 250m: 02:59,15 (00:35,06), 300m: 03:40,17 (00:41,02), 350m: 04:23,17 (00:43,00), 400m: 05:04,89 (00:41,72)
Graf Clarina (2004 / 15 Jahre), RT +0.46 450m: 05:39,32 (00:34,43), 500m: 06:19,10 (00:39,78), 550m: 07:00,59 (00:41,49), 600m: 07:40,02 (00:39,43)
Falk Janina (2003 / 16 Jahre), RT +0.42 650m: 08:11,81 (00:31,79), 700m: 08:47,76 (00:35,95), 750m: 09:24,91 (00:37,15), 800m: 10:01,57 (00:36,66)
Gaba Ketrina (2006 / 13 Jahre), RT +0.75 50m: 00:31,47, 100m: 01:06,22 (00:34,75), 150m: 01:43,57 (00:37,35), 200m: 02:20,61 (00:37,04)
Cymbalko Adriana (2003 / 16 Jahre), RT +0.29 250m: 02:52,78 (00:32,17), 300m: 03:28,85 (00:36,07), 350m: 04:05,73 (00:36,88), 400m: 04:41,50 (00:35,77)
Kühn Stephanie (2005 / 14 Jahre), RT +0.52 450m: 05:14,19 (00:32,69), 500m: 05:50,02 (00:35,83), 550m: 06:27,52 (00:37,50), 600m: 07:04,30 (00:36,78)
Jovanovic Andela (2002 / 17 Jahre), RT -0.09
09:12 SW 10.11 Frühstart 4. SchwimmerIn